Lütfen Bekleyin...

KÖK HÜCRE TEDAVİSİ MEDCİTY CERRAHİ TIP MERKEZİNDE

Eylül 10, 2017 by Medcity0
kok_hucre_medcity-1200x1600.jpg

Medcity Cerrahi Tıp Merkezi ortopedi bölümü hekimlerinden Op.Dr.Dursun KARAKAŞ, Medcity Cerrahi Tıp Merkezi’nde yapılan “Kalça Kireçlenmesinde PRP Tedavisi” Hakkında Açıklamalarda Bulundu.

Kalça Kireçlenmesinde Özel Bir Prp Tedavisi Özellikle Başlangıç Aşamasında Olan Kalça Kireçlenmesi (Koksartroz) Vakalarında Hastanın Kemik İliği Ve Kanı Kullanılarak Yapılan Kök Hücre Tedavilerinin Olumlu Sonuçları Mevcut. Yöntem Hasta Ameliyathane Şartlarında , Steril Olarak Hazırlanır . Lokal Anestezi Veya Kısa Süreli Maske Anestezisi Altında Kalça Kemiğinden (İliak Kanat) Özel Bir İğne Ve Enjektör ( İçinde Kanın Pıhtılaşmasını Önleyici Bir Sıvı Var (Antikuagülçan )) İle 50 Cc Kemik İliği Ve Kolundaki Damardan (Venöz Kan ) 50 Cc Kan Alınır. Özel Bir Cihazda (Santrşfüj Cihazı ) Her İki Kan Aynı Anda Önce Yüksek Hızda Çevirilir ( Hücreleri Ayrıştırmak İçin ) Ve Sonra Da Düşük Hızda Çevirilir ( Hücreleri Yoğunlaştırmak İçin ) . Bu İşlem 45 Dakika Kadar Sürer. Sonuçta İçinde Yoğun Olarak İyileştirici Faktörler Barındıran Bir Prp Sıvısı Elde Edilir. Bu Sıvı Ameliyathane Şartlarında Röntgen Çekebilen Bir Cihaz ( Skopi ) Altında Kalça Eklemi Tespit Edildikten Sonra Kalça Eklemi İçine Verilir. Hasta Bir Kaç Saat Gözlem Altında Tutulur. Ağrısı Yoksa Taburcu Edilir. 10 Gün Sonra Kontrole Gelmesi Ve Bu Süre İçinde Kalça Eklemine Yüklenmemesi İstenir.

Dr.KARAKAŞ ayrıca; Medcity Cerrahi Tıp Merkezi bünyesinde sahip olunan teknolojik alt yapı ve yetişmiş sağlık profesyonelleri ile ortopedik açıdan yapılabilecek operasyonların çeşitliliğine dikkat çekerek bunların; Kapalı Eklem Ameliyatları(Artroskopiler) o Omuz lif yırtıkları o Çapraz bağ yırtıkları o Kıkırdak doku zedelenmeleri(Omuz – Diz- Kalça) Kıkırdak Nakilleri Kıkırdak Kök Hücre Ekimi Vücuddaki Sinüs Sıkışmalarının Cerrahi Tedavileri (El ve Ayak Bileği, Diz, Dirsek) Kırıklar ve Çıkıklar Kas-Tendon Kesileri ( İş Kazalarına Bağlı Olarak ) Çocukluk Çağı Kalça ve Ayak Sorunları İleri Yaşta Ortaya Çıkan Diz- Kalça Sorunları , gibi tüm tedavilerinin Medcity Cerrahi Tıp Merkezi’nde yapılabildiğini belirtti. Medcity Cerrahi Tıp Merkezi’nde ileri teknoloji , profesyonel sağlık personelleri ve merkeze yakınlığı ile sizleri daha iyi bir sağlık hizmeti için davet ediyor.

Çağrı Merkezi 0850 840 2 112


Bir Cevap Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Hemen Randevu Al

Copyright Medcity 2017. Tüm Hakları Saklıdır