>


Bölümlerimiz

Tamamlayıcı Tıp


Ozon Terapi
Hacamat (Bilimsel Adı) Kupa Tedavisi
Sülük – Hirüdo Terapi
Aromaterapi

Ozon Tedavisi

Yaşam kalitesini arttırmak için yapılan tamamlayıcı tıp yöntemlerinden biri de medikal ozon uygulamasıdır. Ozon antioksidan etkisiyle sağlıklı yaşamaya ve sağlıklı yaşlanmaya olanak sağlar.

Ozon Uygulama Yöntemleri

Minör Ozon: Eklem ve kas içerisine enjeksiyonu

Majör ozon: Kan yoluyla, serum yoluyla, rektal yolla

Ozon torbalama

Ozonlu kremler ve yağlar.

Ozon hangi alanlarda kullanılır?

 • Bağışıklık sistemi ile hastalıklarda ve bağışıklık sistemini güçlendirmek için
 • Kronik yorgunluk ve fibromiyalji hastalarına
 • Her türlü kas iskelet sistemi ağrısı olanlara
 • Dolaşım bozukluğu olan hastalara
 • İltihaplı ve iltihapsız romatizmal hastalıklara
 • Uyku bozukluklarında
 • Ülseratif kolit ve crohn gibi sindirim sistemi hastalıklarında
 • Sebebi belirlenemeyen işitme kayıplarında
 • Eklem kireçlenmelerinde
 • Topuk dikeninde
 • Diyabetik hastaların hem kan şekeri dengesinin ayarlanmasında hem de torbalama yöntemi ile diyabetik yaraların iyileşmesinde.
 • Bel ve boyun fıtığı tedavisinde
 • Hepatitli hastaların karaciğerini sirozdan korumak için

Ozon Kimlere Uygulanmaz?

Hipertroidisi olanlara,

Favizm (Glukoz 6 Fosfat Dehidrogenaz) enzim eksikliği olanlara

Pıhtılaşma Bozukluğu olanlara uygulanmaz.

PRP (Trombosit Yönünden Zenginleştirilmiş Plazma) Tedavisi

PRP Tedavisi kanın içinde bulunan iyileşme faktörlerinin (büyüme faktörlerinin) daha çok olduğu plazma bölümünün ayrıştırılıp vücudun çeşitli yerlerine enjeksiyon yapılarak uygulanan bir tedavi yöntemidir.

Bir çok dokunun onarımında kullanılan PRP hastanın kendi kanı özel bir tüpe alındıktan sonra, belirli işlemlerden geçirilip trombositten zengin kısmı enjektöre çekilir ve hastanın tedavi edilecek bölgesine uygulanır.

Bilindiği gibi trombositlerin içinde çok sayıda büyüme faktörü mevcuttur. PRP işlemi sırasında normal kana göre daha çok oranda trombosit ve dolayısı ile de büyüme faktörü mevcuttur. Trombositler kanın pıhtılaşmasında, dokuların iyileştirilmesinde, hücrelerin büyüme ve çoğalmasında ayrıca gençleşmesinde rol oynayan büyüme faktörleri salgılar.

PRP’de normal kana göre 2-5 kat daha fazla trombosit mevcuttur. PRP ile

 • Vücudun doğal tamir mekanizmaları uyarılır,
 • Kollajen sentezi arttırılarak dokunun iyileşmesi hızlandırılır,
 • Yeni kılcal damar oluşumu arttırılarak yaraların daha hızlı iyileşmesi sağlanır,
 • Spor yaralanmaları sonucu oluşan kas ve tendon zedelenmelerinin tedavisi sağlanır
 • Topuk dikeninin tedavisi yapılır
 • Başta diz olmak üzere bir çok eklem kireçlenmelerinin tedavisi sağlanır
 • Tenisçi dirseği tedavisi yapılır
 • Diz içi çapraz bağ ve menüsküs zedelenmelerinin tedavisi sağlanır
 • Cildin kendini yenilemesini sağlayarak cilt kırışıklıkları, cilt lekeleri ve akne izleri gibi cilt problemlerinin giderilmesine yardımcı olunur.
 • Saç dökülmesine engel olunur.

PRP kimlere uygulanmaz?

Trombosit Sayısı normalin altında olanlara

Aktif tümörü olan ve tümör tedavisi nedeniyle kemoterapi ve radyoterapi tedavisi gören kişilere uygulanmaz

Hacamat nedir;

Hacamatın faydaları şunlardır.
Kılcal damarlardaki tıkanıklığı açar. Kan ve dokulardaki gaz ve toksinlerin atılmasını sağlar.Hacamat  doğal kortizonu artırır.  Kaslardaki sertliği ve ödemi çözer. Kan üretiminden sorumlu organları uyarır.Bağışıklık sistemini güçlendirir. vücuda direnç arttırır.Ağrıları gidermede yan etkisi olmayan en tesirli tedavi yöntemidir.
Bel tutulması, eklem ağrısı, baş ağrısı, bel-boyun fıtığı ve kireçlenmeye bağlı ağrıları giderir.Kaygı bozukluğu, depresyon ve korkulara karşı etkilidir.
Dalak ve karaciğer hastalıklarını tedavisinde en büyük yardımcıdır.
Tansiyonun dengelenmesinde yardımcı olur. Kılcal damarlarında tıkanıklık olanlar, hacamat yaptırmalıdır.Zehirlenmeye karşı etkilidir.Aklı, hafızayı ve anlayışı artırır. Dikkati arttırır.Çıban, sivilce, kist ve tümöre iyi gelir.
Kafadan düzenli hacamat unutkanlığı önler, hıfzetme, ezberleme gücünü artırır.

NÖRALTERAPİ

Bedenin bozulmuş olan fonksiyonlarını lokal anestezik maddeler kullanılarak vejatatif sinir sisteminin uyarılması ile yapılan bir tedavi yöntemidir.

HANGİ HASTALIKLARA NÖRAL TERAPİ YAPILABİLİR

Tüm kas iskelet sistemi ve eklem ağrılarına, migren başta olmak üzere her türlü başağrısına, baş dönmesi şikayeti olanlara, geçmeyen boyun sırt omuz ve bel ağrılarına, bel ve boyun fıtıklarına, hormonal bozukluğu olanlara, sindirim gaz hazımsızlık ve reflü problemi olanlara, nedeni belirlenemeyen diş ağrılarına, yüz felcine, allerjik hastalıklara.

KAÇ SEANS YAPILAR

Kişiden kişiye değişmekle beraber 5- 10 seans yapılabilir

İŞLEM ÖNCESİ: hastanın herhangi bir enfeksiyon, diyabet, hipertansiyon problemi varsa hekimine bildirilmelidir. Nöralterapi uygulamaların sırasında duygusal boşalma ağlama, gülme gibi durumlar görülebilir ve bu tedavi gidişatında normal ve iyi bir gelişmedir. Tedavi sonrasında enjeksiyon alanında lokal kanama, kızarıklık, ağrı morarma, lokal uyuşukluk olabilir. Bazı enjeksiyon uygulamaları sonrasında tansiyon düşmesi, baş dönmesi görülebilir ancak bunlar kısa süreli ve geçicidir.

KİMLERE YAPILMAZ

Lokal anestezik maddelere karşı hassasiyeti olanlara, 2. Ve 3. Derece a.v blok yada kalp ritim bozukluğu olanlara, ciddi bradikardi yada 3. 4. Derece kalp yetmezliği olanlara myastenia gravis in akut atağı sırasında, pıhtılaşma bozukluğu olan kişilere kısmen yapılabilir, ruhsal sağlığı olanlara, acil ameliyat yapılması gerekenlere, kanserlere tiroid kanser ameliyatı öncesi öncesi ve kemoterapi sonrası erken dönemde, genetik kaynaklı hastalıklara yapılmaz

MANUEL TERAPİ

Boyun sırt bel kalça ve eklem ağrılarında el yardımı ile yapılan hem tanı hemde tedavi de kullanılan bir tamamlayıcı tıp uygulamasıdır. Manuel terapi kişinin deneyimli olması halinde her yaştaki hastaya  uygulanabilir güvenilir bir yöntemdir.

KİMLERE YAPILMAZ

Kırık varlığında, tömürlere manuel terapi uygulanacak bölgede enfeksiyon varsa, iltihaplı romotizmaların alevlenme dönemlerinde eklem hareketinin olmadığı ankilozan spondilif gibi hastalıkların ileri evrelerinde ve deformitelerde manuel terapi uygulanmaz.

 


Hemen Randevu Al