>

Özel Gebze Medcity Cerrahi Tıp merkezi;

Marmara’nın gelişmiş ilçelerinden olan  Gebze’de kurulan Medcity Gebze Cerrahi tıp merkezi;uzman kadro ve son teknoloji cihazları ile yalnızca Gebze’ye değil, tüm bölge halkına kaliteli hizmet sunmaktadır.  branşında deneyimli hekimleri bünyesinde barındıran merkezimiz özel sağlık sigortaları tamamlayıcı sağlık sigortaları  ve SGK ile anlaşmalı olarak  sağlık hizmeti vermektedir.

Bölümler; Çocuk Cerrahisi,  Genel Cerrahi, Kulak Burun Boğaz Hastalıkları, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Ortopedi ve Travmatoloji ,Ağız ve Diş Sağlığı, Beslenme ve Diyet,Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Klinik Pilates, Lenf Ödem, Osteopati, Manuel Terapi,Alternatif Tıp , Doğal Tıp,Elektro Terapi gibi bir çok alanı bulunmaktadır.

Üniteler & Laboratuvarlar; Endoskopi – kolonoskopi , Beslenme ve Diyetetik , Radyoloji , Biyokimya Laboratuvarı.

 

UZMANLARIMIZ DİYOR Kİ;

Genel Cerrahi Op.Dr Yahya ÇELİK ;

Mide Balonu Nedir?
Mide balonu ameliyat endikasyonu olmayan fazla kilolu kişilerde bariatrik cerrahiye bir alternatiftir. Ayrıca bazı durumlarda süper obez hastaları cerrahiye hazırlama sürecinde kilo vermelerini sağlamak için de mide balonu kullanılabilir. Çoğu hasta ilk baştaki kilolarına bağlı olarak total vücut ağırlığının %10-30’unu verebilir.

Balon Midemde Ne Kadar Kalabilir?
Mide balonu mide içerisinde 6 ay kalacak şekilde dizayn edilmiştir. Bazı balonlar 1 seneye kadar kalabilmektedir. Sonrasında yine anestezi altında balon söndürülerek endoskopi yardımıyla çıkarılır.


Diş Hekimi Dt. Hakan KAÇMAZ ;

İmplant ;eksik dişlerin yerine konması amacıyla ,çene içerisine yerleştirilen çoğunlukla vida şeklindeki yapay bir diş köküdür. Köprü ,kron , kaplama olarak da bilinen sabit protezler,ağızda az sayıda diş eksikliğinde uygulananan ve destek dişlerin kesilmesi (küçültülmesi) ile laboratuvarda hazırlayıp dişlere yapıştırılan protezlerlerdir. Tam diş protezler çürük,travma, kemik erimesi gibi sebeplerle tüm tüm dişlerin kaybedildiği durumlarda alt üst çeneye dokudan destek alarak oturan hareketli protezlerdir.

Gülüş tasarımı nedir?
Estetik diş hekimliği denilince akla gelen ilk kavramlardan biri ”gülüş tasarımı”dır. Gülüş tasarımı; çeşitli nedenlerle estetik açıdan görünümü bozulan dişler ve diş etlerinin hastaların yüz şekilleri ve gereksinimleri de göz önünde bulundurularak olabildiğince doğal ve güzel bir görünüme kavuşturulması işlemidir. Multidisipliner bir yaklaşım olan gülüş tasarımı, birçok işlemin bir arada uygulanmasıyla gerçekleştirilmektedir.
Daha detaylı bilgi ve randevu İçin 📲0850 840 2 112 nolu numaradan bize ulaşabilirsiniz .


Alternatif Tedavi Kliniği;

Günümüzde sağlıklı kalmak ve ihtiyarlamadan yaşlanmak modern insan İçin en önemli faktördür.
Yaşam süresinin kaliteli bir şekilde uzaması daha dinç ve daha enerjik olması İçin yapılması gereken destek tedavilerden biri de medikal ozon tedavisidir. Kan yolu İle yapılan ozon tedavisi sonrasında anti oksidan sistemde aktivite artışı (bağışıklık sisteminin güçlenmesi ), metabolizmada hızlanma ,eklem kıkırdak dokusunun rejenerasyonu,enerji artışı,kollajen doku aktivasyonu ,damar yenilenmesi , dokudaki oksijenasyonun arttırılması , karaciğer rejenerasyonu ve dolayısıyla vücudun kendini yenileme mekanizmasının aktive edilmesi sağlanmaktadır.
Daha detaylı bilgi ve randevu İçin
📲0850 840 2 112 nolu numaradan bize ulaşabilirsiniz


Dyt.Ebru ATEŞ ;

 En genel tanımıyla vücudun bazı bölgelerinde meydana gelen şişliktir. Bilimsel açıklaması ise, “deri ve diğer dokularda, hücrelerarası mesafede, normalde bulunması gerekenden daha fazla sıvı bulunması” şeklindedir.
🦶🏻✋🏻Ödem genellikle eklem bölgelerinde yani ayak, bacak, el, kol ve bileklerde görülür.
Kişiler bu şişlikleri genellikle kilo alımıyla karıştırırlar. 👉🏻Sabah ve akşam tartılmalar arasındaki uçuk farkların sebebi genellikle ödemdir.
💧ÖDEMİN BAŞLICA NEDENLERİ
tuz, su tüketimi azlığı , hava değişimi, kadınların regl dönemi, çeşitli hastalıklar, aşırı kilo vs.dir.
PEKİ ÖDEMLİ OLDUĞUMUZU NASIL ANLARIZ ?
Ayak, bilek veya bacak gibi eklem bölgelerine parmakla bastırılmasıyla birlikte deride çökme oluyorsa ve bu çukurlaşma uzun süre kalıyorsa ödem vardır. Ayrıca çorapların lastik kısımlarının bacak ve bilekte yaptığı çukurlaşma da ödem habercisidir.Tabi yine de bir hekime başvurmanız gereklidir.
ÖDEMİ ÖNLEMEK İÇİN YAPMANIZ GEREKENLER –🧂Yemekleri az tuzlu yapın ve ekstra tuz ilavesi yapmayın. Aşırı tuz içeren soda, maden suyu ve turşu tüketiminde dikkatli olun.
🍭Şekerden uzak durun.
Asitli ve aşırı şekerli içecekler, aşırı demli çay, kahve ve kafeinden uzak durun. –😴Kaliteli uyku uyumaya özen gösterin. Günde en az 7-8 saat uyumaya dikkat edin.
👍İdeal kilonuza inin. Fazla kilo da damarlara bası yapar ve dolaşımı yavaşlatarak ödeme neden olur.
🏃🏽‍♀🏃🏽‍♂Düzenli egzersiz ve yürüyüş yapın. –🥒🥦🍏Posalı yiyecekler tüketmeye özen gösterin. Kepekli gıdalar, kabuklu sebze ve meyveler metabolizmayı hızlandıracağı gibi ödem atılmasına neden olur. 🌸 Sağlıcakla kalın 🌸
—————————————————————————————————————————-

Dyt.Sena ÇALIŞKAN;

Keten tohumu gerek lif içeriği, gerek iyi yağlardan zengin oluşu sayesinde diyabetli bireylerde olumlu sonuçlar doğuruyor.
2017 yılı Obesity Medicine yapılan çalışmaya göre keten tohumu nitrik oksitin(NO) vücuttaki artışını sağlayarak diyabetli bireylerde oluşan oksidatif stresin azalmasına yardımcı oluyor.
2011 yılında Nutriton Journal’da yapılan araştırma da keten tohumunun; bireylerin yüksek kan şekerini düşürmede yardımcı olabileceğini söylemektedir.


Dr.Murat İMALI;
Fue saç ekimi yöntemi lokal anestezi altında yapılan bir işlemdir. Hasta işlem sırasında kullanılan iplerin acısını hissetmez . Fue saç ekimi esnasında bilinciniz açık olduğu İçin doktor ve ekiple konuşabilir merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.


Fizik Tedavi;

Osteoporoz (kemik erimesi) nedir? Belirtileri nelerdir?

İskelet sistemini oluşturan kemikler yüksek oranda kalsiyum içeren yapılardır. Bebeklik ve çocukluk dönemlerinde hızlı bir şekilde kemik yapımı söz konusudur. Adölesan dönemin sona erdiği 20’li yaşların sonlarına doğru ise kemik yapımı, kemik yıkımı ile hemen hemen aynı seviyelere gelir. Bu andan itibaren yaş ilerledikçe kemiklerde yıkımın geciktirilmesi açısından kalsiyum ve D vitamini alımına özen gösterilerek kemik kütlesi ve sağlığı korunmalıdır. Yaşın ilerlemesiyle birlikte kemik yıkımı hızlandığından bu durum dengesiz beslenme ile de birleştiğinde osteoporoz olarak da bilinen kemik erimesi tablosunu geliştirmeye başlar. Erken dönemde büyük sorunlara yol açmasa da yaş ilerledikçe kemiklerde hasar oluşumuna yol açabileceğinden hastalık rutin taramalar ile erken dönemde tespit edilerek gerekli tedavi prosedürleri uygulanmalıdır.
🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃 📌Omurga içerisinde kırık veya çökmüş bir omurun neden olduğu bel ağrıları
📌Zamanla kemiklerin eğrilmesine bağlı olarak boyun kısalması
📌Kamburlaşma ve çarpık duruş
📌Basit hareketlerde bile ortaya çıkabilen kırılma ve çatlamalar.


ALTERNATİF TIP;

Hacamat nedir;

Hacamatın faydaları şunlardır.
Kılcal damarlardaki tıkanıklığı açar. Kan ve dokulardaki gaz ve toksinlerin atılmasını sağlar.Hacamat  doğal kortizonu artırır.  Kaslardaki sertliği ve ödemi çözer. Kan üretiminden sorumlu organları uyarır.Bağışıklık sistemini güçlendirir. vücuda direnç arttırır.Ağrıları gidermede yan etkisi olmayan en tesirli tedavi yöntemidir.
Bel tutulması, eklem ağrısı, baş ağrısı, bel-boyun fıtığı ve kireçlenmeye bağlı ağrıları giderir.Kaygı bozukluğu, depresyon ve korkulara karşı etkilidir.
Dalak ve karaciğer hastalıklarını tedavisinde en büyük yardımcıdır.
Tansiyonun dengelenmesinde yardımcı olur. Kılcal damarlarında tıkanıklık olanlar, hacamat yaptırmalıdır.Zehirlenmeye karşı etkilidir.Aklı, hafızayı ve anlayışı artırır. Dikkati arttırır.Çıban, sivilce, kist ve tümöre iyi gelir.
Kafadan düzenli hacamat unutkanlığı önler, hıfzetme, ezberleme gücünü artırır.


Dç.Dr.Ali BABACAN;

Çocuk isteyen çiftlerde kadınların yumurtalık rezervi detaylı değerlendirilmesi çok önemlidir, özellikle ileri yaş kadınlar da olmak üzere over ( yumurtalık ) rezervinin tespiti tedavinin planlanması açısından bilgi vermektedir.Yumurtalık rezervinin değerlendirilmesi amacıyla, adet dönemin de ( özellikle 2 veya 3. gün ) overlerin ultrasonografik muayenesi, overlerin sağlıklı çalışıp çalışmadığını anlamak İçin kanda hormonal değerlere bakılması ve adet döneminden bağımsız olarak herhangi bir zamanda kanda bakılacak Antimullerian Hormon ( AMH ) önemli yer tutmaktadır.yumurtalık rezervinizi öğrenmek için bize ulaşabilirsiniz.


Op.Dr.Hakan DÜLGER

Bel ağrısında ameliyatsız tedavi
Kimlere yapılır ?
Medikal tedaviye yanıt vermeyen ve çekilen emarda mutlak ameliyat gerektirmeyen ağrılarda
Nasıl uygulanır ?
Faset eklem blokajı olarak adlandırılan tedavi yönteminde ameliyathanede lokal anestezi ile sinir basısı olan ağrı odaklarına skopi denilen görüntüleme yöntemiyle kontrollü olarak işlem yapılmaktadır
Aynı gün taburcu edilir.
Etki süresi nedir?
Uzman hekim tarafından ön değerlendirme yapılır . görüntüleme yöntemi ile planlama yapılır
Mutlak ameliyat gereksinimi olan hastalarda gereksiz ve sakıncalıdır .

Hemen Randevu Al